Derby Trójmiasta dla Wybrzeża

Autor: Marcin Lis | Data: 2017-12-12 22:00:00

W pierwszych historycznych derbach Trójmiasta górą była ekipa Wybrzeża Gdańsk, której ulegliśmy 27:23. Mecz był pełen walki i ostrych starć.

Od samego początku dobrze przygotowani do gry byli zawodnicy Spójni. Już na samym początku do bramki gospodarzy trafił Robert Kamyszek. Daliśmy do zrozumienia, że nie przyjechaliśmy do Ergo Areny jako przysłowiowi chłopcy do bicia. Początek wyraźnie należał do Spójni, dopiero w 10 minucie spotkania Wybrzeże doprowadziło do remisu. Później do głosu doszli gdańszczanie, a szczególnie były zawodnik Spójni Mateusz Wróbel, który wypracowywał kolegom dogodne sytuacje do rzucania bramek. Po 17 minutach spotkania Wybrzeże prowadziło róźnicą trzech trafień. Spójnia usilnie starała się zniwelować stratę przed przerwą, jednak pierwsza odłosna spotkania zakończyła się rezultatem 15:11 dla gospodarzy.

W drugiej połowie przewaga Wybrzeża Gdańsk była już bardziej widoczna. Do tego podpoieczni Marcina Markuszewskiego byli coraz mniej skuteczni i popełniali coraz więcej błędów zarówno w obronie jak i w ataku. Konsekwecją tego było ośmiobramkowe prowadzenie i coraz mniejsza szansa na pozytywny wynik. Nawet podczas gry w przewadzę mieliśmy ogromnę problemy ze znalezieniem drogi do bramki, a gdy już tak się stało górą był bramkarz Wybrzeża. Ostatecznie po zaciętym pojedynku druzyna Wybrzeża Gdańsk wygrała 27:23.

Nasza przygoda w PGNiG Superlidze trwa nadal. Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 podejmować będziemy drużynę Wice Mistrz Polski - Orlen Wisłę Płock!

Wykonanie: Sport Success